Jastrzębie na VII Memoriale Ludwika Kostery

6.05.2022 roku, drużyna Jastrzębia w składzie Ireneusz Erenc, Adam Krzyżaniak i Adam Erenc, reprezentująca Leszczyński Okręgowy Związek Strzelecki, wzięła udział w Zawodach Memoriałowych, które odbyły się po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Organizatorzy, Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego i Garnizon Leszno zadbali, oprócz oprawy sportowej, również o przedstawienie życiorysu i osiągnięć Ludwika Kostery.
Była to już siódma edycja tych zawodów, która zakończyła się naszym tryumfem w całym turnieju. Zajęliśmy pierwsze miejsca, zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Drużynowo zdobyliśmy 295 punktów na 300 możliwych, a indywidualnie zawody wygrał kolega Adam Krzyżaniak z wynikiem 100 punktów.
Zmagania odbyły się w Lesznie w nowo wybudowanej strzelnicy Komendy Powiatowej Policji. Uczestniczyło w nich 13 trzyosobowych zespołów, przedstawicieli służb mundurowych i stowarzyszeń żołnierzy rezerwy oraz klubów strzeleckich.
Na uznanie zasługuje sprawna i szybka organizacja zawodów, podczas których gości i zawodników poczęstowano tradycyjną wojskową grochówką. Zwycięzcy otrzymali pokaźnych rozmiarów puchary, które bez wątpienia są ozdobą każdej kolekcji.