Opalenickie Zawody Historyczne

8 sierpnia br. KBS Opalenica zorganizował Pierwsze Opalenickie Zawody Historyczne. W zawodach udział wzięło 23 zawodników, którzy strzelali w postawie stojąc trzy konkurencje: pistolet lub rewolwer, pistolet wojskowy (maszynowy) i karabin. Odległość do tarczy wynosiła 50 metrów, a broń musiała być półwieczna. Nasz Klub reprezentowała spora grupa strzelców z Rafałem Stemporowskim na czele, który wygrał wszystkie konkurencje a tym samym trójbój i wszystkie dwuboje, wzbudzając podziw wszystkich uczestników zawodów. Także Zbigniew Długi i Adam Krzyżaniak plasując się na drugich i trzecich miejscach w różnych klasyfikacjach turniejowych, godnie reprezentowali Jastrzębia.
Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, przeprowadzone szybko i sprawnie. Uczestnicy nie posiadający broni i amunicji mogli ją wypożyczyć i pod profesjonalnym nadzorem sędziów wziąć udział w tych ciekawych zmaganiach.
Każdy uczestnik zawodów zjadł obiad – smacznego i wielkiego schabowego z ziemniakami i kapustą – przygotowanego na miejscu. Wszyscy zostali również uhonorowani pamiątkowym medalem, a niektórzy również wylosowaną nagrodą rzeczową. Pogoda także stanęła na wysokości zadania i po deszczowej oraz wietrznej nocy, dzień był ciepły i słoneczny. Dla całej braci czas i miejsce było idealne na spędzenie strzeleckiej niedzieli. Słychać było głosy, że zawodnicy nie mogą doczekać się następnych zawodów w Opalenicy gdzie jest miło i sympatycznie a atmosfera wspaniała. Rezultaty