KŻR LOK Jastrząb Swarzędz Wicemistrzem Wielkopolski

25 czerwca 2022 r. na strzelnicy Karczemka k. Pleszewa, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Klubów Żołnierzy Rezerwy. KŻR LOK Jastrząb Swarzędz, jak co roku, wziął udział w zmaganiach i wystawił swą drużynę. Nasz Klub reprezentowali: Wojciech Barczak, Roman Hadyński i Adam Erenc.
W palącym słońcu rywalizacja była bardzo zacięta, wyrównana i przebiegała na wysokim poziomie. W wieloboju strzelano z pistoletu wojskowego P-83, karabinka Beryl oraz rzucano granatem. Ponadto cała drużyna brała udział w pojedynku strzeleckim. Ta konkurencja polega na zestrzeleniu zapadek biatlonowych usytuowanych na dystansie 50 metrów. Pojedynkowały się dwie drużyny – „każdy z każdym”. Wygrywał zespół, który pierwszy zestrzelił zapadki drużynie przeciwnej. Po podliczeniu wyników, sędziowie ogłosili klasyfikację końcową poszczególnych konkurencji, zarówno drużynową jak i indywidualną. Jastrząb zajął drugie miejsce w klasyfikacjach pistoletu, granatu i pojedynku. W klasyfikacji ogólnej także był drugi, a tym samym zdobył tytuł Wicemistrza Wielkopolski KŻR A.D. 2022.
To duży sukces naszego Klubu, albowiem w zeszłym roku wywalczyliśmy trzecie miejsce. Zachowując prawo serii, poparte treningami i strategią, jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku będziemy faworytami w walce o najwyższy stopień podium.  
Wyniki