Roman Chocholski w czołówce Mistrzostw Polski Long Range w Orzyszu

Z pewnym opóźnieniem gratulujemy naszemu klubowemu koledze Romanowi Chocholskiemu sukcesów w strzelectwie długodystansowym.

W dniach 19-21 maja 2023 na strzelnicy czołgowej OSPWL Bemowo Piskie- Orzysz odbyły się zawody Mistrzostw Polski Long Range w strzelaniach dalekodystansowych. W zawodach brało udział 420 zawodników w dziewięciu klasach sprzętowych i konkurencjach. Wśród nich nasz kolega Roman Chocholski w klasie STANDARD strzelając z karabinu CZ 557 Varmint (.308 Winchester) na 104 zawodników zajął 5 medalowe miejsce. W konkurencji dodatkowej na dystansie 1000m Roman zajął 14 miejsce.

Popularność strzelectwa dalekodystansowego, czy jak kto woli długodystansowego, stale
rośnie, startuje też coraz więcej kobiet. Jako jeden z ładnych przykładów można podać naszą Miss Polonia Panią Ewę Wachowicz, która od pewnego czasu regularnie pojawia się na listach startowych i strzela świetnie, np. w tym roku na Mistrzostwach F-class w Skarżysku Kamiennej na dystansie 1000 yardów zajęła II miejsce z wysoką punktacją.


Na poligonie , w przerwach między niekończącymi się rozmowami z przyjaciółmi można było obejrzeć sprzęt, PT 91 TWARDY, Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD i porozmawiać z dowódcą Moździerza Samobieżnego RAK lub z załogą BWP BRADLEY, zorganizowano też przejażdżki BWP 1.


Mistrzostwa Polski pod patronatem PZSS zorganizowali- Fundacja „Oręż” z Ełku, Strzelecki Klub Sportowy „Bielik” z Dźwierzuty, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, 4 Brygada Obrony Terytorialnej. Wśród organizatorów na szczególną uwagę zasługuje Kolega Michał Oleksiuk, kierownik zawodów, żołnierz, wielki pasjonat strzelectwa i inicjator MPLR. Nagrody wręczał i gratulował wyników Generał Brygady Piotr Fajkowski dowódca 15 Brygady Zmechanizowanej.

Więcej szczegółów dotyczących zawodów MP Long Range, regulaminy oraz wyniki można znaleźć tu: MPLR